İçeriğe geç

The Witcher 5 Ateşle İmtihan – Andrzej Sapkowski

The Witcher 5

Sizce de serinin kapak tasarımları berbat değil mi? Tamam Witcher evreni popülerliğini büyük oranda oyunlardan kazanmış olabilir ancak bari içeriğe uygun tasarımlar seçilsin. Açıkcası ingilizce basılı olanların kapak tasarımlarını daha çok beğendim. Bu kapağa baktım baktım bir şey anlamadım, sorun bende mi acaba?

1-2 aydır kütüphanemde duran 5. Kitabı karantina vesilesiyle bitirmiş bulunuyorum. Kitapları üst üste okumadığım için bazı kopukluklar olması kaçınılmazdı. Ancak karakterlerin aralarında konuşmalar ve geçmişten bahsedilmesi sayesinde hafızam biraz tazelenmiş oldu. Karakterleri hatırlayabildikten sonra sorun yok. Çünkü çok fazla karakter var. Özellikle büyücülerin isimlerinin ve hikayelerinin tek tek işlenmesi oldukça detaylı.

Aksiyonu biraz az, siyasi ilişkilerin biraz daha ön planda olduğu bir kitap olmuş. Feminist büyücülerin gizli toplantılar yürüttüğü, Ciri için yollara düşen yalnız kurt Geralt’ın istemeye istemeye kendine yoldaşlar bulduğu bu bölüm biraz sakin ve sönük kalmış gibi. Araya şöyle birkaç gizemli yaratık, birkaç yeni witcher iksiri falan serpiştirseymiş gözümüzü boyamaya yeterdi ama nerdeee, Sapkowski yapma gözünü seveyim bak biraz taktik öğren.

Neyse efendim fan mıyız değil miyiz bilinmez, bu yola düştük bir kere 6. ve 7. kitaplar da mecbur okunacak, bu işin sonu nereye varacak böyle diye ister istemez meraklanıyoruz. Spoiler yememek için de incelemelere bakmıyorum. 6. ve 7. kitabı da satın aldıktan sonra kitaplığımdaki en uzun seri bu olacak sanırım. Bir daha da böyle uzun serilere girişmem herhalde diyerek büyük de bi konuşma gerçekleştireyim ki “Dune” ordan bana göz kırpsın. Neyse efendim görende inceleme yazıyoruz sanacak, bu arada kitap acayip akıcı demiş miydim, öyle böyle değil akıp gidiyor! Keyifli okumalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir